GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 3854126
*
nr 385 4126
Skålfat
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Skålfat
nr 385 4126
Skålfat
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



